ETIGRAF, s.r.o.

výroba etiket a komplexní řešení čárových kódů

+420499621123
hledat na webu ....
Novinky > Aktualita: Ohleduplně k životnímu prostředí

20. 04. 2022

Ohleduplně k životnímu prostředí

Linerless materiály UPM Raflatac (nekonečný pás samolepícího papíru bez silikonové podložky), které máme v naší nabídce, jsou certifikované a označené logem záruky šetrnosti k životnímu prostředí - Carbon Trust.

Zásadním ekologickým přínosem je bezesporu to, že při aplikaci etiket nevzniká odpad, který je nutné likvidovat. Navazují další výhody. Na kotouči etiket bez podkladového materiálu je více etiket při stejném průměru role.

Z toho vyplývají menší požadavky na objem přepravy a zároveň i menší požadavky na skladovací prostory. Větší kapacita etiket na kotouči navíc umožňuje prodloužení intervalů výměny kotoučů v tiskárně.

Vzhledem k absenci silikonové podložky nedochází k některým provozním problémům při tisku. Linerless termo etikety díky své povrchové úpravě méně opotřebovávají tiskovou hlavu v porovnání se standardními termo etiketami. Linerless etikety jsou kompletně bez BPA a fenolů.

Linerless - Carbon Trust

To vše společně výrazně snižuje ekologickou zátěž, významně omezuje uhlíkovou stopu a negativní vliv na životní prostředí. V souladu s normami ISO 14040/44 a PAS 2050 je u linerless etiket prokazatelně vyšší eliminace produkce CO2 než u etiket s podkladovým materiálem.

Více informací naleznete přímo na stránkách výrobce UPM Raflatac: The Carbon Trust has certified the carbon footprint of UPM Raflatac’s Linerless products.[Novinky - archiv]

nahoru

Odběr našeho newsletteru

Máte zájem o zasílání zajímavých aktualit do e-mailové schránky?

Přihlašte se zde
INKANTO AVERY DENNISON 3M UPM RAFLATAC GS1 CZ CSJ CERT
TOSHIBA Premier Business Partner CAB Business Partner ZEBRA Business Partner AstroNova Business Partner
© 1998-2022 - ETIGRAF, s.r.o. Právní upozornění a podmínky užití
Facebook LinkedIn
 Web created by Landar
nahoru